Вие сте хероите на ова битка, Филипче со видео порака до медицинските работници за Светскиот ден на здравјето

952

„Во овие моменти, исправени пред најголемиот светски здравствен предизвик, ја водиме битката на нашата генерација. Коронавирусот од корен го измени нашето секојдневие и ќе направи трајни промени во нашите животи. Но, во оваа битка вие сте хероите. Вашиот труд и пожртвуваност спасуваат животи и токму поради вас луѓето веруваат дека ќе бидат безбедни и здрави. Знам дека во моментов носите огромен товар. Заморот полека нè стига сите, а нè чекаат уште тешки денови. Но, јас верувам дека секој од вас знае колку е важно да издржиме, да останеме посветени, сконцентрирани и да дадеме сè од себе да им помогнеме на нашите сограѓани“, вели Филипче во видеообраќањето до колегите.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.