Видео: Пожарот од Ташли Баир се префрли и кај патот Струмица-Радовиш пред Владевци

2676

Пожарот кој попладнево избувна на неколку локации на Ташли Баир се префли кај магистралниот патен правец Струмица-Радовиш на околу половина километар пред населеното место Владевци за што полицијата врши регулирање на сообраќајот.Во непосредна близина на патот гори сува трева и нискостеблеста шума.

На терен се екипи на ТППЕ Струмица и Радовиш, преставници на општинскиот кризен штаб но од фирмите кои имаат во непосредна близина лозови насади. Пожарот кој избувна околу 18 часот сеуште не е ставен под контрола

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.