Видео од настаните од првата недела на Струмица ОПЕН фестивал 2020 !

1164

Деветто издание на манифестацијата Струмица ОПЕН фестивал е во тек. Настаните се одвиваат според одобрените протоколи за одржување на настани на отворено. Во првата фестивалска недела се одржаа два аеробик тренинзи, рекреативно ноќно искачување до локалитетот Цареви кули и традиционаната вечер на афоризми.

Програмата продолжува на ограничена локација во градскиот парк во недела, 16 август со Chill Day. Следните четири денови ќе се одржат и четири филмски проекции на македонските филмови: „Година на мајмунот“, избор на краткометражни филмови од домашни автори, „Медена земја“ и „Три дена во септември“.

Како помина првата недела можете да видете ТУКА

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.