Видео од головите со кои пандевци славеа над штипска Брегалница и се поблиску до Европа

792

Фудбалерите на Академија Пандев славеа против штипска Брегалница со 2:1 и освоија нови три бода на своето конто и останаа на втората позиција која им носи излез во Европа. Израниците на Ѓорги Стојчев беа далеку подобри од гостите во мечот. Резултатот го отвори Бојан Димоски а предноста ја зголеми Николче Шаркоски. Во финишот од средбата Мартин Стојанов од пенал намали на 2:1

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.