Видео од головите со кои пандевци за 35 минути го секнаа Вардар во Струмица

986

Академија Пандев против Вардар од Скопје ја оствари 10 тата победа во првенството со која се закова на 7 позиција со 34 бода до следното првенствено коло. Пандевци победата ја остварија уште во првото полувреме кога три пати ја затресоа мрежата на голманот на црвено црните кои ја продлабочија кризата и остануваат во опасната зона за преслеба, додека струмичани полека обезбедуваат елита и за следната сезона

Марјан Радески, Марио Крствоски и Ѓорѓи Стоилов беа стрелци на головите за Академија Пандев која доминираше во првото полувреме настпроти разнишаниот Вардар кој не успеа да упати ниту еден удар во рамките на голот на Јовановски

Следното коло пандевци му гостуваат на Силекс во Кратово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.