Видео од головите на Радески и Крстовски со кои пандевци ги скротија лавовите и славеа победа

965

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа против Македонија ГП во 21 коло од Првата фудбалска лига и прокнижаа значајни три бода за излез од опасната зона. Марјан Радески и Марио Крстовски беа стрелци на головите кои донесоа радост и деби победа на Александар Васоски како стратег на клупата. Ова е 6 та победа на Академија Пандев ова сезона и сега на своето конто има вкупно  21 бод.

Одличен натпревар покажаа двата тима во кој повеќе се мислеше на противничкиот гол откако да се одбрани својот. Во така отворена игра, Академија Пандев го отвори резултатот во 11 минута кога Радески со глава ја смести топката во мрежата на Макеоднија ГП откако Мартинага одлично асистираше. Лавовите притиснаа во второто полувреме кога во 56 минута Божиновски најдобро се снајде во казнетиот простор на Јовановски кога беше изведен петиот корнер. На четити минути при крајот по одличниот продор на Стоилов и неговиот центар шут на петерецот, Марио Крстовсски ги постави конечните 2:1

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.