Видео – Дориев и Стоилов ја скротија Ренова и ја донесоа 14 тата победа за Академија Пандев

2415

Академија Пандев ја забележа 14 тата победа во Шампионатот и ја продолжи трката со скопски Вардар за вицешампионската титула. На Кукуш во Турново пандевциј ја совладаа тетовска Ренова со 2:1. Дориев и Стоилов ја донесоа победата за клубот на Горан Пандев кој е на добар пат за излез во фудбалска Европа.

Во финишот од првото полувреме Миловановиќ беше фаулиран во забранетиот простор на Ренова по што беше досуден пенал кој го реализираше Дориев. Во второто полувреме тетовчани израмнија преку Мустафов и кога сите помислија дека ќе нема победник во финишто од средбата Стојковски беше срушен во 16 тникот на Ренова за втор пенл за Академија Пандев кој го искористи Ѓорги Стоилов

Слендото коло пандевци на Младост ќе играат со лидерот Шкендија и тоа во среда на 3 април. Во продолжение двете ситуации за досудените пенали и головите на Дориев и Стоилов……

видео TV.FFM.MK фото www.gol.mk

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.