Вечерва келнерите ќе се натпреваруваат на струмичкиот плоштад за награден фонд од 39 илјади денари

1332

Струмица ОПЕН фестивал ги продолжува настаните од јулската програма со јубилејот „10 години Трка на келнери“.Вкупно 16 келнери и келнерки ќе се натпреваруваат за награден фонд од 39.000 денари. Меѓу пријавените се вработени од угостителските објекти: Вила Парк, Концепт, Кафе 19, Голд, Аквариус, Де Факто, Que Pasa, Boulevard и Paradiso.

Публиката ќе ја забавува Ангела Илиева која ќе го има својот прв настап во Струмица по освоеното второ место на шоуто „Ѕвезда број 1“.  Покровители на Трката на келнери се Општина Струмица, Пивара Скопје, Прилепска Пиварница и Фротирка.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.