Весна Чакалова од Богданци со две титули за убавина на натпревар во Турција – се спрема за ,,Fashion show” во Дубаи

2556

Весна Чакалова од Богданци се закити со две титули за убавина на последниот ,,Milestone Miss & Mrs Global International 2022” што се одржа во Истанбул Турција. Таа  беше избрана за прва придружничка на изборот ,,Miss Global International 2022”  а ја понесе и титулата беше ,,Мiss Glamorous“  во конкуренција на голем број девојки поранешени мисици и познати имиња од светот на модата и убавината. Како што ни изјави Чакалова таа работи за модната агенција ,, Freedom,, од Германија преку која се случил и настапот во Турција.

,,Верував во себе дека можам да се здобијам со повисока титула, а во тоа ми помогна и искуството од претходни учества на натпревари за убавина и знаев што е она што е круцијално што треба се да поседувам, а пред да заминам добро се подготвив.На патот кон успехот најбитна е самодовербата. Битен фактор за градење на самодоверба е спремноста,, ни изјави Чакалова

Весна ова лето беше дел од други избори за убавина. Во август беше дел од  ,,Top Model Of the Universe’’ во Призрен, Косово каде се закити со  титулата ,,Miss Turismo’’ но и на  Балкански Топ Модел 2022 во Охрид и Гевгелија, на кој ја понесе титула ,,Miss Face’’. Таа во јануари идната година ќе оди во Дубаи за ,,Fashion show’’ за што веќе почнува со подготовки а во март ќе учествува на ,,Miss Flower’’ во Елбасан, Албанија

,,Се доживувам како страствен љубител на уметноста. Често знам сопствените емоции и состојби да ги преточам во стихови. Во допир сум со природата, патувањата ми се задоволство, а небото не ми е граница. Она што ме прави да се чувствувам целосно е процесот на создавање фотографија, тука се внесувам со умот, телото и духот,, вели за Дрнка Чакалова

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.