Весев од името на вработените во СВР Струмица изрази благодарност до Спасовски за реновирањето на сите станици

749

Началникот на СВР Струмица Томе Весев му додели Благодарница на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за неговиот ангажман да се реновираат сите полициски станици на подарчјето на Секторот односно во Југоистокот. Со проектот за подобрување на просторните услови за работа на полицијата, беа реановирани полициските станици во Валандово, Гевгелија, Дојран, Радовиш.

,, Сакам да Ви изразам Благодарност од името на сите вработени бидејки на подрачјето на СВР Струмица се реновиранни сите полициски станици и се доведени во услови за професионално извршување на работните задачи,, кажа началникот на СВР Струмица Томе Весев

Дoделувањето на благодарницата се случи откако министерот Спасовски заврши со обиколката на пунктовите на кои МВР ја презентираше  опремата но и потенцијалите со кои располага, при извршување на своите задачи за зачувување на јавниот ред и безбедноста во државата. Презентацијата беше во рамките на концептот ,,Полицијата во служба на граѓаните” со цел да ја зајакне соработката и довербата меѓу граѓаните.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.