Велиновски и Митровски донесоа нова победа на пандевци кои славеа во Кавадарци против Тиквеш (видео)

297

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа нова победа и остануваат на втората позиција во македонскиот прволигашки шампионат. На гостувањето во Кавадарци славеа против Тиквеш со 2:1. Кристијан Велиновски уште во првата минута односно во во 35 секунда постигна гол откако доби употреблива топка од Бојан Димоски.

Домаќините израмнија во 53 минута но во финишот од средбата засилувањето за овој дел од сезоната Димитар Митровски го од 20 тина метри го надмудри чуварот на мрежата на  Тиквеш

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.