Велигденска честитка на Костадинов: Христовото Воскресение нека Ве дарува со светлина, мир и хармонија

346

Градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов по повод големиот христијански празник Велигден упати честитка и посочи дека тоа е празник над празниците и порача сите граѓани да бидат опколени со љубов, здравје и радост

,, Христовото Воскресение нека Ве дарува со светлина, Вашите домови и нека Ви донесе здравје, живот, радост, среќа, мир, хармонија и спокојство,, кажа Костадинов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.