Велигденска честитка на Андонов: Да си подадеме рака и да допреме до сечие срце и со сопствен пример да шириме мир и спокој

783

Првиот човек на општина Василево Славе Андонов упати велгиденска честитка до граѓанните на општината при што им посака мир благосостојба но здравје и успех. Тој во своето обраќање порача да си подадеме рака и да допреме до сечие срце и да бидеме хумани

,,Радоста на воскресението нека ја врати верата во животот  да му дозволиме на доброто да надвладее над злото, да загосподари со нас и да не води кон вечниот живот,, рече Андонов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.