Васоски си поднесе оставка, управата на ФК Академија Пандев не ја прифати

584

Стратегот на пандевци Александар Васоски по поразот од Работнички си поднесе оставка превземајки ја одговорноста за  серијата лоши резултати. Под негова палка струмичани немаат победа а оствари само реми со Победа во Прилеп и 5 пораза.

„По последниот пораз и серијата на лоши резултати, ја преземам одговорноста и поднесувам оставка од клупата на Академија Пандев. На клубот му посакувам успеси во иднина“, објави Васоски на социјалните мрежи.О

Од ФК Академија Пандев потврдија дека Васоски си поднел оставката но управата на клубот одлучила да не ја прифати. Ова значи дека ,, тетовче,, останува а функцијата шеф на стручниот штаб и ќе го води првиот тим на мечот со Шкендија во Тетово.

Васоски на клупата на Академија Пандев дојде во септември на местото на Ѓорѓе Стојчев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.