Валандовското комунално доби грант од 60 илјади евра од Јапонија за нов ровокопач

1458

Валандовското комунално претпријатие ,,Комунален сервис’’ доби грант од Јапонската абасада во висина од  59 илјади и 365 евра кој ќе биде искористен за набавка на нов ровокопач. Директорот на ЈП “Комунален сервис” Валандово – Владимир Павлов, и о амбасадорката на Јапонија Кеико Ханеда потпишаа договор за реализирање на грант од програмата на мали проекти за човекова безбедност што го финансира Владата на Јапонија.

,,Со грантот од Јапонската амбасада, во висина од 59.365 евра, ЈП “Комунален сервис” ќе добие нов ровокопач, со што значително би се зголемила неговата ефективност и би се обезбедило навремено реализирање на потребите на граѓаните во општина Валандово од комуналната сфера,, стои на ФБ фан страната на општина Валандово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.