Булеварот Александар Македонски во Радовиш добива велосипедска пешачка патека

898

Градоначалникот на Радовиш попладнево на својата официјална ФБ стрна објави дека стартуваше асфалтирањето на велосипедската и пешачка патека на булеварот Александар Македонски. Станува збор за проект кој го реализира Општина Радовиш од сопствениот буџет во рамките на годинашнава програма, со што ќе се подобрат услвоите за пешаците и велосипедистите на овој потег од градот.

Како што не информираше градоначалникот на Радовиш Герасим Конузлов пешачката патека според проекциите би била широка околу 3 метри додека велосипедската 1,8 метри. Истата би почнувала од кружниот тек па се до мостот на излезот од Радовиш од двете страни на булеварот Александар Македонски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.