Благодатниот оган од Ерусалим стаса во струмичката епархија – ќе стаса и до сите верници во Југоистокот (видео)

1852

Вечерва околу 21:00 часот Благодатниот оган од Ерусалим Израел  во Црквата ,,Свети Петнаесет Тивериополски свештеномаченици’’ во Струмица го донесе Стобискиот епископ Јаков од МПЦ-ОА каде го чекаа свештеници од Струмичката Епархија објави Струмица Нет

Благодатниот оган свештениците го однесоа во сите месни цркви и манастири во  Југоистокот , каде вечерва пред Христовото воскресение ќе можат верниците од него да заплат свеќи и да го носат во своите домови

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.