“Био Амитица” со широка палета производи за заштита на растенијата за богати и квалитетни приноси на земјоделците

640

“Био Амитица” е палета на земјоделски препарати кои дават одлична заштита на растенијата за побогати приноси и поквалитетен род. Станува збор за специјализирана продавница која на земјоделците нуди можност соработка и во унапредување на земјоделската дејност. Зад себе имаат 27 годишна традиција во која се вклучени и консултанти кои даваат совети за богат род.

,,Нашата цел и професионална мисија е да донесеме на пазарот производи за заштита на растенијата кои ја штитат популацијата на медоносните пчели и здравјето на почвата, да ги информираме земјоделците за иновациите, новите технологии во земјоделството и алтернативите на штетните хемикалии. Во 2020 година ги прошируваме нашите активности, помагајќи им на производителите со развој на технолошки мапи и програми ,, велат од “Био Амитица” која нуди широка палета на инсектициди, фунгициди, акарициди,  ѓубрива, биоциди како и многу други производи кои му се потребни на земјоделецот

Од таму наведуваат дека палетата производи од “Био Амитица” се корисни не само за растенијата туку и за почвата , природата и полезните инсекти

,,Ние самите сме производители и знаеме дека работата на терен и во оранжерии е динамична и успехот зависи од многу фактори: од временските состојби до доброто решение во резервоарот за прскање и навремената промена на шемата за прскање,,  велат од  “Био Амитица”  кои се наградени за иновации од АГРА 2020 година

“Био Амитица”  се наоѓа во Струмица пред влезот на с.Просениково. Може да се контактираат на 078-410-671 а целата палета на препарати и нивното дејство може да се виде ТУКА

комерцијална објава

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.