Беласица со реми против Работнички, Размоски со супер гол и Каланоски од пенал донесоа нов бод (видео)

1408

Фудбалерите на струмичка Беласица не успеа да дојдат до третата првенствена победа по ред по славјето над градскиот ривал и Силекс во Кратово. На свој терен против Работнички одиграа нерешено 2:2 и на своето конто освоија нов бод иако желбите беа три да се избегне доното од прволгиашката табела.

Романтичарите притиснаа уште на стартото но Дарко Размоски со соло пробив по левата страна ефектен гол работ на 16 тникот донесе водство за својот тим во 18 тата минута. Но радоста кратко траеше. Во 25 минута Бартон досуди пенал за гостите кој го реализраше Ѓурѓовиќ и покрај негодувањата на струмичани. Реакции имаше и во 36 минута кога Шаркоски зголеми на 2:1 а домаќините тврдеа дека е од недзоволена позиција. Во второто полувреме пенал и за Беласица кој го матријализираше Антонио Каланоски за конечни 2:2

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.