Беласица со пораз од Вардар ја завршија есенската полуетапа, Мирчевски им даде гол во 16 секунда од мечот (видео)

936

Беласица со пораз го заврши есенскиот дел од шампионатот. На свој терен претрпеа пораз од Вардар со 3:0. Мирчевски кој до пред некое колобеше дел од таборот на Беласица, на своите поранешни колеги им ,,заби” гол уште во 16 тата секунда. Само што почна мечот Вардар нападна а Мартин Мирчевски успеа да го матира голманот Ѓеоргиев.

Струмичани иако се заканија преку Размоски и Ивановски не успеаа на полувреме да израмнат. Вардаровите фудбалери водството го зголемија во второто полувреме кога најпрво Стојчевски а потоа и Цветановски ја казнија играта на струмичките сино бели кој овој дел од првенството го звршуваат како последни. Од 18 меча имаат 13 пораза три нерешени исхода и две победи а на своето конто само 9 бода

Еве ги трите гола на стадионот Благој Истатов во Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.