Беласица следната сезона во Втора лига, Работнички им ги уништи надежите за Бараж

2047

Беласица следната сезона ќе се врати во Втората фудбалска лига. На стадионот Младост, струмичките сино бели не успеа да извлечат поволен резултат со Работнички за да си ги задржи шансите за прволигашки статус. Претрпеа пораз од 1:0 кој ги одалечи од надежта дека во последното коло со победа против Силекс во Кратово ќе се зграпчи 8 место кое дава можност преку Бараж да се остане во фудбалската елита

Беласица и да слави во Кратово против Силекс во последното коло, нема да им донесе Бараж. Во мегусебните дуели со Силекс, струмичките синобели со победа би имале скор од 1-1-2 односно една победа, едно реми и два пораза што ги исфрла кратовчани подобри во мегусебните дуели за позицијата која носи Бараж за опстанок

Беласица доколку против Работнички денеска на Младост освоеше бод  или три , тогаш работите ќе беа поинакви. Но не успеа да ги освојат ,,роматичарите’’ кои со голот на Ацковски славеа и си заминаа со три бода.  Струмичките сино бели денеска не беа на висината на задачата иако имаа шанса преку Мирчевски да направат нешто

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.