Беласица се засилува за елитата, по бразилецот Да Силва сино белиот дрес го облекува и Тафа

1491

Струмичка Беласица деновиве донесе две квалитетни засилувања за Првата лига каде по пауза од една сезона се враќа. Минатата недела во своите редови го донесе еден од најдобрите играчи за врска во ПМФЛ бразилецот  Да Силва кој играше во ФК Македонија ГП а денеска објави дека го донесе дефанзивецот Арбен Тафа кој во последната сезона настапуваше во Струга Трим Љум.

Бразилецот како што велат од Беласица е играч кој располага со извонредна визија за игра, одличен удар од далечина, специјалист за слободни удари додека Тафа штопер кој има зад себе искуство и мотивирачки карактер на зелените терени кога настапува.

Бразилецот Да Силва за клупскиот сајт каже дека се надева со благослов од Господ дека ќе направи успеси во новата сезона во синобелиот дрес а Тафа пак подвлече дека се надева дека ќе ја збогати клупската историја на Беласица

Како што претхондо информиравме, Ване Милков ќе ја предводи Беласица во новата сезона а деновиве објави дека Ванчо Стојанов е назначен за спортски директор, Александар Василев за прв асистент, Шефки Арифовски нов член на стручниот штаб.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.