Беласица преку Каланоски го шокираше Силекс во Кратово – врза две победи едноподруго (видео)

987

Струмичка Беласица го направи најголемото изненадување во 12 тото првенствено коло. На гостувањето кај Силекс во Кратово забележа минимална но значајна победа за враќање на самодовербата, имајки во предвид дека врзаа две победи едно подруго, по славјето над градскиот ривал Академија Пандев. Каланоски е јунакот на втората победа на струмичките сино бели кои конечно имаат шанса веќе следното коло да го предадат фенерот на друга екипа.

Според информациите од Кратово, домашниот Силекс имаше иницијатива но без завршница. Антонио Каланоски во 88 минута ги донесе трите нови бода за Беласица откако сам од средината на теренот доби добра топка и сам ја заврши акцијата пласирајки ја топката во мрежата на домашниот голман Божиновски.

Со ова втора победа Беласица на своето конто има 8 бода колку и Ренова која има подобра гол разлика.Следното коло  на свој терен го пречекува Работнички

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.