Беласица поразена во Прилеп но шансите за камбек во Прва лига остануваат (видео)

588

Струмичка Беласица претрпе пораз во дербито од Втората лига Исток на гостувањето кај прилепска Победа. Бојан Спиркоски и Атхе Маџари беа стрелци на головите за домашниот состав од 3:0 со што Победа изби на лидерското место откако Слога ремизираше дома со Саса без голови.

Ова отвора шанса струмичките сино бели со победа над Слога веќе во следното коло на свој терен но и со победа над Кожув во Гевгелија да дојде до втората позиција или да изби на првото место со евентуален кикс на Победа во следните две кола. Само првопласираниот обезбедува директно учество во Првата лига следната сезона додека второпласираниот игра бараж.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.