Беласица договори пет меча на кои ќе ја темпира формата за Прва лига, ги објави ривалите и термините

1388

Струмичките сино бели го објавија распоредот на контролните средби за новата првенствена сезона каде повторно се враќа во елитата. ФК Беласица на својата официјална веб страна ги објави термините и ривалите за пријателските средби кои ќе ги игра на стадионот Благој Истатов. Контролните средби ги почнува на 14 јули со тимот на Силекс а четири дена подоцна со Тиквеш од Кавадарци. На распоредот за јули се и екипите на Брегалница од Штип и Вардар од Скопје додека пред Илинден силите ќе ги одмери со Кожув од Гевгелија.

Инаку за новата сезона ФК Беласица во своите редови ги донесе Робсон да Силва од Македонија ЃП и Арбен Тафа Струга. Тимот ќе ги предводи Ване Милков а во стручниот штаб се Шефки Арифовски и Александар Василев. За спортски директор е назначен Ване Стојанов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.