Балканските медиуми го величат Горан Пандев кој ја однесе Македонија на ЕП

1945

,,Горан Пандев ја однесе на Европско првенство’’ ,, До денес беше херој а од сега Божество’’ ,,Пандев постигна гол за историја на Македонија’’. Ова се дел од насловите на спортските интернет портали од регионот кои ја пренесоа веста дека Македонија со голот на Пандев испиша фудбалска историја

Српски Блиц под наслов ,,  До денес беше херој а од сега Божество’’ пишува дека 12 ноември ќе биде испишан со златни букви во историјата на македонскиот фудбал а Горан Пандев дека досега беше херој и најдобар фудбалер а од денеска Божество.

Инаку Пандев против Грузија го одигра 114 тиот натпревар за фудбалската репрезентација на Македонија и  има постигнато 34 гола

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.