Асфалтирани две улици во Ангелци, општина Василево ќе асфалтира и по други населени места

1131
Продолжува да се реализира годишната програма за изградба реконструкција на локални патишта и улици во општина Василево. Првиот човек на ова општина Марјан Јанев објави дека деновиве се асфалтирани две улици во населеното место Ангелци а по што градежната механизација на Пешо Инженеригн продолжува во населените места Седларци и Едрениково
,,До крајот на неделата ќе се изградат и улици во Седларци и Едрениково кои се веќе подготвени за асфалтирање. Откако ќе заврши асфалтирањето во овие населени места, механизацијата во наредниот период ќе продожи да работи во населените места Доброшинци, Нова Маала и Чанаклија’’, стои во објавата на градоначалникот Јанев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.