Асфалтирана улица во Градашорци, градоначалникот Андонов најави асфалтирање и во Василево и Владевци

604

Преку Проектот за поврзување на локални патишта кој се реализира од страна на Министерството за транспорт и врски со финансиска поддршка од Светска Банка, асфалтирана е улица во населеното место Градашроци – општина Василево. Станува збор за улица од Домот на културата кон индустриската зона во должина од 432 метри и ширина од 5 метри. Реализацијата на овој проект чинеше 2,5 милиони денари

Денешната активност е вовед во градежната офанзива кој следува во наредните десетина денови  кога ќе бидат асфалтирани над 3 км  локални улици и патишта во вкупна вредност од околу 30 000 000 денари“, изјави градоначалникот на општина Василево Славе Андонов кој подвлече дека во наредниот период ќе се асфалтираат и улици во Василево и Владевци

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.