Апел за хуманост, на Елизабета од Гевгелија и се потребни средства за лекување во странство !

2173

Гевгеличани се организираа да и помогнат на својата сограѓанка Елизабета Гуцева на која и се потребни финансиски средства за лекување. Таа веќе шест години боледува од  „cancer mammae with m.s. ossei genetralie“ но за да ја надмина ова животна препрека и се потребни над 50 тина илјади евра за лекување во приватна клиника во странство.

,,Борбата со оваа тешка болест трае 6 години со многу подеми и падови. Бети е сега приморана лекувањето да го продолжи во приватна клиника каде веќе се лекува 3 месеци. За прв пат сега и е потребна нашата помош да го продолжи лекувањето. Ајде добри луѓе, да се сплотиме како и секогаш да ги отвориме нашите срца и да и помогнеме да зачекори кон подобра иднина!” стои во повикот

Средствата може да се донираат на А1 143 467 и T Mobile 143 147. Средства може да се донираат и на платофрмата gofundme  конкретно на овој ЛИНК   

или диретко на нејзината сметка

Елизабета Гуцева

Жиро сметка 

500 600 016 979 459 

Стопанска А.Д. Битола

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.