Ангов донираше таблети на ученици кои немаа услови за следење онлaјн настава во општина Дојран

3095

Градоначалникот на Дојран Анго Ангов  за престојните празници, додели таблети на повеќе ученици од ова општина кои немаа уреди за следење  онлајн настава. Тој денска ги посети сите ученици за кои беше алармирано од училиштата, дека немаат услови да бидат вклучени во онлајн образовниот процес заради пандемијата со ковид-19.  Станува збор за пет таблети кои Ангов ги  обезбедил од сопствени средства, со цел да им помогне на учениците  во иднина полесно го совладаат наставниот матријал и да бидат дел од редовниот образовен процес.

Инаку денеска градоначалникот Ангов  ги посети и учениците од прво до петто  одделение во сите подрачни  училишта  на ООУ ,,Кочо Рацин’’ од Дојран кои следат настава со физичко присуство  и на сите им подели новогодишни пакетчиња обезбедени од општината во соработка со приватната компанија С-53.

,, Како и секоја година и оваа година не ги заборавивме нашите најмили,, објави Ангов на својата ФБ страна

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.