Ангов ги повика дојранчани онлјан да ги посочат прироритетите и заеднички да го креираат Буџетот за 2022

1290

Градоначалникот на Дојран Анго Ангов ги повика жителите на ова општина да се вклучат во креирањето на Буџетот за идната година. Објави онлајн прашалник каде жителите од сите населени места од ова општина ќе може да достават свои предлози, сугестии но и да посочат кои се приоритетите што треба да се решаваат наредната година.

Во онлајн прашалникот, дојранчани ќе може да кажат на која област треба да се посвети внимание но и да дадат предлог што е приоритет за решавање. Паралелно се бара граѓаните да напишат и што недостасува во Стар Дојран, Нов Дојран, Николиќ, Ѓопчели, Фурка, Црничани.

Граѓаните ќе може да дадат и оценка колку се задоволни од работата на градоначалникот, општинската администрација но и да посочат дали и колку се задоволни од комунланите услуги но и од јавното осветлување

Онлајн прашалникот за заедничко креирање на Буџетот може да се пополни ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.