Ана Тодорова од Струмица добитник на признанието ,,Инженерски прстен” од претседателот Пендаровски

808

Младата струмичанка Ана Тодорова дипломиран градежен инженер е добитничка на признанието ,,Инженерски прстен’’ кое секоја година го доделува претседателот на државата Стево Пендаровски. Градежниот фактултет како што не информираа нејзини блиски го има завршено со висок просек 9,98  а во моментов е ангажиранa со странски инженери на изведба на браната Отиња

Ана Тодорова е една од 12 те најуспешни дипломирани инженери кои годинава ги награди претседателот на државата Стево Пендаровски со ,,Инженерски прстен”

„Честитки за 12-те најуспешни дипломирани инженери што годинава го добија признанието „Инженерски прстен“. Машинци, архитекти, информатичари, технолози, електротехничари, градежни, земјоделски и шумарски инженери, добитници на инженерскиот прстен, но и сите останати инженери се движечка сила на секоја држава. Тие млади луѓе суштински придонесуваат за македонската економија, а со тоа и за благосостојбата на сите наши граѓани.“ – напиша Пендаровски.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.