Терзиски стана мајка а на спортскиот избор прогласена за најдобар тренер со млади на Струмица за 2021

4299

Александра Терзиски тренерот на младинската и кадетската екипа на ЖФК Тиверија е избрана за најдобар тренер кој работи со млади на општина Струмица за минатата година. Нејините екипи лани станаа Шампионки во своите конкуренции. Фудбалерката и тренер во ЖФК Тиверија овие денови стана мајка и не беше во можност да ја прими наградата на Изборот

Второто место му припадна на Милан Василев од ФК Академија Пандев кој со генерацијата 2005 стана вицешампион на Македонија, додека третото со идентичен број поени го поделија одбојкарските тренери на ОК Струмица 47@72 Јане Попов младинци и на Вера Божијанова Димитриевска со пионерската репрезетнација

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.