Академија Пандев се засили со голман и нови два играча, се најавуваат уште нови имиња

1554

ФК Академија Пандев на својата ФБ страна објави дека се ангажирани тројца нови играчи за продолжетокто на прволигашката сезона. Објавија дека во сопствените редови ги донле Коста Манев, Марко Јовановски и Николче Шаркоски. Не објавија за колкав период се ангажирани при што информираа дека тројца фудбалери го напуштиле тимот кој лошо ја почна оваа првенствена сезона

,,По решавањето на тренерската позиција, на ред е засилување на играчкиот кадар за пролетниот дел од сезоната. Први засилувања се централниот дефанзивец Коста Манев, голманот Марко Јовановски и офанзивното крило Николче Шаркоски. Три играчи кои ќе го донесат потребното искуство на младиот тим. До почетокот на припремите екипата ќе се докомплетира со уште неколку засилувања. Играчи кои досега го напуштија тимот се Марио Маслаќ, Кристијан Трапаноски и Милан Томиќ,, објавија на својата ФБ страна ФК Академија Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.