Академија Пандев против штипска Брегалница за пласман во КУП финалето и одбрана на титулата

1341

Фудбалерите на Академија Пандев во полуфиналето од Купот ќе игра со второлигашот Брегалница од Штип. Ова е епилогот од денешната ждрепка во ФФМ откако вчера беа познати четирите екипи кои го продолжуваат натпреварувањето од Купот. Во втората полуфинална двојка се среќаваат тимовите на Струга Трим Лум и Шкендија.

Пандевци првиот меч од полуфиналето ќе го играат на 8 април на стадионот Благој Истатов во Струмица со почеток во 15 часот и 30 минути а реваншот ќе биде на 6 ти мај од 16 часот во Штип.  Побединикот од ова полуфинална двојка во големото КУП финале ќе игра со победникот од двомечот Шкендија струга Трим Лум при крајот на мај. Како што е познато  титулата од минатата сезона ја држи струмичкито прволигаш Академија Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.