Академија Пандев претрпе минимален пораз во Струга (видео)

615

Академија Пандев го забележа и десетиот пораз во првенството откако на гостувањето кај стружани загубија со 1:0. Струмичани не го издржаа притисокот на лидерот Струга Трим Љум кој отпорот го скршија во 70 тата минута.

Пандевци се на 9 тата позиција заедно со Победа со која имаат идентичен број бодови -12. На своето конто тимот на Александар Васоски имаат само 3 победи и исто толку нерешни натпревари.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.