Академија Пандев и Беласица ги добија противниците за пласман во полуфиналето од КУПОТ

1745

Двата струмички прволигаши Академија Пандев и Беласица ги добија противниците во четвртфиналето од Купот на Македонија откако денес во ФФМ се одржа ждребување за двојките од ова фаза за освојување на КУП титулата.

Академија Пандев ќе биде домаќин на Шкупи додека Беласица ќе се соочи со Македонија ЃП за пласман во полуфиналето од КУП натпреварувањето. Во останатите четвртфинални двојки се среќаваат Силекс-Шкендија и Струга -Ренова

Поради пандемијата со вирусот ковид-19 ќе се игра по еден меч кои веќе се закажани на 25 ти ноември. Академија Пандев во четвртфиналето стаса по победата над Вардар додека Беласица со победата над Брегалница од Штип

Минатосезонското КУП натпреварување не се доигра поради коронавирусот, а титулата во 2019 година ја освои екипата на Академија Пандев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.