Академија Пандев ангажираше уште четири нови фудбалери во своите редови !

1779

Управата на ФК „Академија Пандев“ ангажираше уште четворица нови фудбалери во своите редови за исполнување на зацртаната цел во пролениот дел од првенството а тоа е пробив кон средината од табелата. Станува збор Матеј Цветановски крилен напаѓач кој доаѓа од екипата на Партизани а има настапувано и за тимовите Ѓирмот, Шкупи, Вардар, Пелистер и Македонија ЃП. Договор за година и половина во редовите на Академија Пандев потпиша и 23 годишниот грузиски напаѓач Мика Ергемлидзе кој доаѓа од екипата на Капаз а играл и за Динамо Тбилиси, Адана Демирспор, Сабах и Чикур

Пандевци денеска го договорија и надежниот турски играч за врска Хакан Акгул. 19 годишен фудбалер кој доаѓа од екипата на Фатих Карагумрук. Тој стави потпис на договор за 2,5 години да го носи дресот на Академија Пандев чии редови ќе бидат засилени и со аргентинец кој и официјално утре ќе биде промовиран. Станува збор за Нахуел Франко лев дефанзивен играч кој доаѓа од редовите на Росарио

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.