Австриски Брамак повторно го награди Разнопромет АС за најдобар трговски партнер во Македонија

1634

Светски познатиот производител на керамиди ,,Брамак’’ од Австрија по седми пат го награди ,,Разнопромет АС’’ од Струмица за најдобар трговски партнер во Македонија. Наградата која се однесува за минатата година е резултат на напорите на ,,Разнопромет АС’’ и сопственикот Никола Трајков за контуинираната промоција на производите на Брамак на македонскиот пазар.

Во образложението за наградата што ја додели ова австриска компанија е наведено дека струмичката фирма Разнопромет АС и во отежнати услови за стопанисување заради пандемијата од вирусот ковид-19 успеале да го докажат квалитетот на производите на Брамак на македонскиот пазар и да ја зацврстат трговската соработка со сите деловни партнери на овие простори.

„Брамак“ е производител на керамиди со над 30-годишно искуство и на македонскиот пазар со години е присутен преку дистрибутивната мрежа на Разнопромет АС. Секоја година ова австриска компанија доделува признанија на своите партнери како благодарност за унапредување и развој на трговската мрежа во Југоисточна Европа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.