дома тагови Љупче Почивалец

таг: Љупче Почивалец

ФОТО: Шаренило од бои и одлични креации од најмладите радовишани на традиционалната Априлијада

Најмладите радовишани направија вистинско освежување по улиците на градот и плоштадот Св. Спасо Радовишки откако ги презентираа своите маски во рамките на традиционалната ,,Априлијада''...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Македонија го доби својот 24-ти Ротари клуб, откако вчеравечер беше отворен...

На отворањето беше присутен и гувернерот на Ротари Дистриктот 1912 (Словенија и Македонија), Душан Петеркович. „Моја работа, како гувернер, е да ги водам клубовите...