дома тагови јужна граница

таг: јужна граница

Вкупно 60 полицајци од земјава и странство што ја чуваат јужната граница во изолација, колега од Унгарија позитивен на...

Шеесетина македонски и странски полицајци распоредени на македонско грчката граница задолжени за чување и откривање мигранти како што соопшти министерот за здравство Венко Филипче...

АРМ го зголеми присуството на границата со Грција заради можен бран на мигранти, војниците ги посети претседателот Пендаровски

Претседателот и врховен командант на вооружените сили на државата Стево Пендаровски денеска изврши обиколка на позициите на Армијата стационирани на јужната граница на државата...

Растат илегалните премини на јужната граница но и кривичните пријави за криумчарeње мигранти

Македонските полициски службеници во првите 9 месеци од годинава спречиле повеќе од 5 илјади обиди за илегално преминување на македонската граница за разлика од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...