дома тагови ЈП Плачковица

таг: ЈП Плачковица

Видео – Големи штети во радовишко по вчерашното невреме од пороен дожд и силен ветар, општината почна со санација

Огромни штети предизвика вчерашното невреме во радовишко посебно во населените места Раклиш, Ораовица и Подареш кои од надојдените води биле поплавени пристапните патишта. Порталот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Радовиш доби ,,Европска ознака за добро управување” согласно стандардите на Советот...

Општина Радовиш доби признание за добро управување од Советот на Европа и покажала високо ниво на суогласеност со начелата на доброто демократско управување. Станува...