дома тагови ЈП Лакавица од Конче

таг: ЈП Лакавица од Конче

Конче го реализира проектот ,,Пат до секоја нива’’ – се санираат полските патишта до сите површини

Општина Конче го реализира проектот ,,Пат до секоја нива’’ со цел да го олесни пристапот на жителите од ова општина до своите обработливи површини. ...

Општинарите од Конче одговорија на предизвикот на младите од Дедино – Го чистеа отпадот во селото Габревци

Општинската администрација на Конче се вклучи во пролетното чистење на населените места од општината. Вработените од локалната самоуправа заедно со вработени од Јавното комунално...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...