дома тагови ЈП Комуналец

таг: ЈП Комуналец

Градоначалникот на Струмица Јаневски очекува ЈП Комуналец да го поништи договорот за собирање смет (видео)

Првиот човек на Струмица Коста Јаневски информираше дека како градоначалник на општината, изминативе денови и усно и писмено побарал од менаџментот на струмички Комуналец...

Струмички Комуналец ангажираше фирма за собирање смет, договорот е 1,2 милиони евра но ќе ја плаќа според ангажираноста

ЈП Комуналец склучи договор за набавка на услуги за подигање смет од градот и населените места во општина Струмица со струмичката фирма ,,Дасмак’’ во...

Три училишни тима од Гевгелија преку акција ќе собираат пластика од Илинденска за да ја продадат и купат дрвца...

Здружението ,,Changemakers'' од Гевгелија  утре ќе спроведе едукативна акција за чистење на отпадот на која ќе се приклучат млади гевгеличани кои ќе бидат поделени...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...