дома тагови јавен превоз

таг: јавен превоз

До септември треба да стасат првите електрични автобуси во Струмица – објавен договорот за набавка вреден 7 милиони евра

Во рок од шест месеци или најдоцна до септмеври, во Струмица треба да се достават пет електрични автобуси кои ќе бидат од марката  ISUZU...

Костадинов на Форум на паметни градови во Чешка – најави 100% електричен јавен транспорт во Струмица

Во период од 16. до 18. Ноември, во Прага (Чешка), се одржа Економски Форум на Паметни Градови од Западен Балкан, во организација на Министерството...

ВМРО ДПМНЕ со иницијатива за јавен превоз во Струмица, Костадинов објави дека веќе се прават анализи за воведување

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ,,За обнова на Македонија"за следната седница на Советот на општина Струмица поднесе точка на дневен ред за донесување...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...