дома тагови Ѓоко Хаџиевски

таг: Ѓоко Хаџиевски

Хаџиевски си замина од Беласица- сфатил дека не може повеќе да помогне но тврди Беласица има шанси за опстанок

ФК Беласица повторно остана без тренер и тоа во последните 8 првенствени кола кога струмичките сино бели треба се изборат за опстанок во Првата...

Три од три за Академија Пандев во пресметките со Беласица ова сезона

Љупче Дориев го реши третото струмичко дерби во корист на својот тим Академија Пандев. На стадионот Младост во Струмица ,, пандевци’’ ја забележаа и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...