дома тагови Ѓердан

таг: Ѓердан

Васил Гарванлиев со песната Ѓердан победи на светскиот реномиран фестивал World Folk Vision, наградата ќе ја прими во Катар

Global Culture Initiative денес ја објави листата со победници на фестивалот World Folk Vision 2020. Во категоријата за најдобра песна, победник е нашиот овогодишен преставник на Евровизија...

Фото и Видео: Васил Гарванлиев пее во живо македонски евергрини – со Алич го спрема новиот проект ,, Дом,...

Струмичанецот  Васил Гарванлиев по ,, Ѓердан,, го спрема својот втор проект кој го наслови  ,, Дом, Патување, Љубов’’. Станува збор за проект кој Гарванлиев...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајки кај Брајковци валандовско и на обиколницата кај Богданци – ...

На 17.06.2024 во 13.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат 1401, делница помеѓу село Страниште и „Марвинска клучка“, кај село Брајковци, валандовско, се случила...