дома тагови шумарско дрвно преработувачка струка

таг: шумарско дрвно преработувачка струка

Средношколци од ,,Никола Карев” Струмица го разубавија дворот а го обновија и мебелот во службите (фото)

Средношколци од СОУ ,,Никола Карев'' од Струмица денеска го разубавија училишниот двор а го обновија и мебелот на стручно педагошката служба. Станува збор за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...