дома тагови ШК Цареви Кули

таг: ШК Цареви Кули

ШК „Цареви Кули“ Струмица од Државното во Струга се врати со четири медали и двајца Шампиони !

На младинското Државно шаховско првенство на Македонија кое се одржа во Струга, ШК „Цареви Кули“ од Струмица освои одлични резултати освојувајки вкупно 4 медали...

Дробаров, Шарламанов и Ѕингаров – најдобри на вториот шаховски турнир за Гран При на Струмица (ФОТО)

Викендов во просториите на ШК „Цареви Кули“ од Струмица се одржа вториот шаховски турнир за титулата Гран при за Струмица. Вкупно 40 тина шахисти...

Почна трката за титулата ,,Шахист на Струмица за 2023“ – на првиот турнир дури 34 учесника ! (ФОТО)

34 шахисти од струмичкиот регион викендов ја почнаа трката за избор на најдобар Шахист на Струмица за 2023. Станува збор за Гран-При турнир кој...

Мартин Гоцев од ШК ,,Цареви Кули” Струмица освои злато меѓу 32 шахисти од цела држава (ФОТО)

Младиот шахист Мартин Гоцев од Струмица - член на ШК ,,Цареви Кули’’ освои злато и стана Шампион на Отвореното првенство на град Скопје за...

Струмица има шаховски потенцијал – најмладите на Цареви Кули без пораз втори во Македонија

Најмладиот тим на ШК ,,Цареви Кули'' од Струмица во состав Мартин Гоцев, Јован Вукашиновиќ, Трајче Карадакоски и Мартин Велков го освоија второто место на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...