дома тагови швајцарската амбасада. Коста Јаневски

таг: швајцарската амбасада. Коста Јаневски

Во Струмица отворен Центар каде ќе работат лица со попречености и зависници за да стекнат работни вештини (фото)

Лица со попречености но и зависници директно се вклучија со работа во првиот Центар за работно ориентирана рехабилитација на граѓанското здружение ,,Избор’’ од Струмица....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...